Jamie Marshall logo

"Je to skvělý kytarista, bluesový zpěvák s ojedinělým hlasem, báječný muzikant"
Věra Martinová - Novinky.cz

Nez se Jamie pred dvema lety prestehoval do Prahy, byl více nez dvacet let soucástí londýnské hudební scény. Hrál v místech tak ruzných jako Královská slavnostní sín, v klubu Marquee, v klubu Twelve Bar, ale napríklad také v Londýnském Dopravním muzeu.

Objevil se v britských celostátních radio stanicích (na BBC Radiu 1, Radiu 2 a Radiu 5)
a také v televizi (BBC 1, BBC 2, Channel 4 a Sky TV). Na regionální úrovni hrál zive ve vysíláních na BBC GLR, BBC Three Countries Radio, BBC Radio Wales, BBC Radio Bristol a BBC Radio North East a na nezávislých stanicích Capital Radio a Jazz FM.

Zive hrál Jamie s takovými hvezdami, jako jsou Don McLean, 2008 držitel Oscara Glen Hansard, The Blues Band, Paul Young and Los Pacaminos, s frontmanem skupiny Squeeze Glennem Tilbrookem a britskou bluesovou legendou Long Johnem Baldrym. Jeho celostátní turné s McLeanem zavrsili Jamie a jeho kapela nahrávkou speciální verze hitu "American Pie" ve studiu EMI, Abbey Road Studios, kterou pak zahráli zive v televizi BBC v poradu Nejlepsích deseti popových písní.

V Ceské republice se pravidelne objevuje na mnoha festivalech, vcetne festivalu v Telci,
a spolupracuje s osobnostmi jako Vlasta Rédl, Slávek Janousek a Vera Martinová.

Hrál také zive v Ceské telvizi, v TV Nova a na Country Radiu a s Verou práve dokoncili nové CD, pro které napsal polovinu písní a byl jeho koproducentem. V polovine brezna se vydal na celostátní turné po Ceské republice jako host Very Martinové a její kapely.

Jeho debutové album In Our Lifetime vzbudilo mnoho ohlasu a nadsených recenzí v tisku a médiích. Jim Driver v casopise Time Out napsal: "je tezké uverit, ze Marshall není rockovou hvezdou". Tim Tucker z casopisu Total Guitar popisuje Jamieho jako perfektního hudebníka a pokracuje, "Jamie je zpevák a skladatel nejvyssího kalibru".

V casopise Rock and Reel Sean McGhee usuzuje, ze pravdepodobne nejvetsí Marshallovo kouzlo spocívá jeho schopnosti psát "písne, které jsou krásne provázané melodií a s citem pro to, aby posluchace okamzite zaujaly"."Je to klasický skladatel, který by doslova mohl tem velkým klukum ukázat".

Jeho druhé album, HereAfter, bylo nedávno licencováno pro Ceskou republiku nezávislou spolecností Popron a je k dostání na koncertech, na pultech obchodu a lze si ho koupit na Internetu na Jamieho stránkách www.jamiemarshall.com

Namíchané a zdatne vytvorené legendárním producentem Johnem Woodem (proslulým svou prací se zpeváky a skladately Nickem Drakem, Johnem Martym a Boo Hewerdinem) obsahuje 11 skladeb, které Jamie napsal a nahrál se svou kapelou a hosty - na Dobro a bluesovou kytaru Micky Moodym a také s bývalým clenem kapely a hrácem na bicí Karlosem Edwardsem (hraje s Robertem Palmerem, Danny Wilsonem a skupinou Prefab Sprout).

V recenzi na nedávné festivalové vystoupení v Západním Londýne napsal Don Craine pro casopis BluesMatters, ze jde o "akci hodnou areny ve Wembley".
Big George, zpravodaj Zlatých cen Sony Radia prezdíval Jamiemu
"jeden z hudebních skvostu této zeme".

Photos: yanina moiseenko